NASZE GRUPY

Pszczółki to nowo przybyła grupa 2,5-latków.

 

Podstawową formą naszej aktywności jest zabawa. Dzięki niej poznajemy coraz lepiej świat, kształcimy umysł i zdobywamy podstawowe umiejętności komunikowania się ze światem.

Lubimy się bawić, śpiewamy i bierzemy udział w zabawach przy muzyce oraz różnych innych formach aktywności ruchowej. Wykorzystanie aktywizujących metod i form w pracy pozwala nam na lepszą adaptację w nowym środowisku.

Nawiązaliśmy już w grupie liczne przyjaźnie i bardzo chętnie uczęszczamy do przedszkola.

Słoneczka to wesołe 3-latki.

 

Jesteśmy jeszcze maluchami, ale uważamy, że w przedszkolu jest wspaniale. Codziennie spotykamy się w naszej kolorowej sali, w której bawimy się lalkami, autami, klockami, a także możemy coś ugotować w kąciku kuchennym. Wiemy, że zabawki są dla wszystkich dzieci, dlatego staramy się nimi dzielić. W grupie uczymy się samodzielności i współdziałania z koleżankami i kolegami. Razem się bawimy, śpiewamy, tańczymy, rysujemy. Chętnie poznajemy różne bajki i ciekawostki. W zajęciach ruchowych wykorzystujemy sprawdzone metody, m.in. Weroniki Sherborne czy Batti Strauss. Nikt z nas nie nudzi się, ponieważ codziennie dzieje się coś nowego. Uwielbiamy zajęcia z kolorową chustą. Ogromną radość sprawiają nam zabawy na placu zabaw i spacery w ogródku przedszkolnym. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy, słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek. Mamy dopiero po 3 lata, wiele rzeczy robimy po raz pierwszy. Może nie wszystko nam wychodzi, ale bardzo się staramy.

Żabki to wspaniała gromada 4-latków.

 

Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się  wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu innych umiejętności i zdolności.

Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów, staramy się być dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Kochamy śpiewać i tańczyć, chętnie też malujemy, rysujemy i lepimy z plasteliny. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym.

Lubimy przychodzić do przedszkola, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania.

Biedronki to grupa radosnych 5-latków.

 

Czujemy się już prawie dorośli i tak się zachowujemy. Wszyscy znają nas jako koleżeńskie, pracowite, zaradne i kulturalne przedszkolaki.  Bardzo lubimy przychodzić do naszego przedszkola i wspólnie się bawić. Najbardziej podobają nam się zabawy, zajęcia ruchowe, plastyczne, rytmiczne. Bardzo lubimy budować różne konstrukcje i grać w gry dydaktyczne: układać, segregować, przewlekać różnorodne elementy. Uwielbiamy wycieczki i spacery, zabawy w terenie – wszędzie nas pełno. Chętnie wykonujemy trudne zadania i rozwiązujemy zagadki – jesteśmy prawdziwymi  tropicielami. Niedługo pójdziemy do szkoły, więc musimy być coraz dzielniejsi i mądrzejsi, dlatego zaczynamy interesować się książkami, literkami, cyferkami. Wiemy, co jest zdrowe, dlatego spożywamy dużo owoców i warzyw, pijemy soki, jemy surówki, sałatki. Jesteśmy zdolną gromadą, trudno nam będzie kiedyś rozstać się i odfrunąć w różne strony.

Gumisie to grupa dzieci 6-letnich.

Nasza grupa jest żywa, a każde z dzieci jest wyjątkowe. Różnimy się od siebie, ale też doskonale uzupełniamy tworząc zgrany, współpracujący zespół. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”.

Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy. Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy, słuchając czytanych książek i muzyki.