Język angielski

przedszkole niepubliczne Częstochowa

"Mr Tiger, how are you?"
"It's so boring in the zoo!"

Język angielski w naszym przedszkolu to niezwykła przygoda, w którą codziennie zabiera nas ciocia Sylwia i ciocia Ania.  Śpiewamy wesołe piosenki, gramy w różne gry, mamy konkursy i zabawy. Zajęcia z naszymi ciociami - lektorkami dają nam dużo radości i satysfakcji. Nie ma czasu na nudę! 

Im wcześniej dzieci rozpoczną kontakt z językiem obcym, tym łatwiej przychodzi im jego nauka, zwiększają się również szanse, że będą się nim swobodnie posługiwać w przyszłości. Nauczanie języka angielskiego odbywa się w  naszym przedszkolu w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz umożliwiającej uruchomienie zdolności naśladowczych przedszkolaków. Kontakt z językiem angielskim już we wczesnym wieku umożliwia dziecku stopniowe oswajanie się z brzmieniem, melodią i strukturą języka obcego, bez konieczności pokonywania barier, jakie powstają w trakcie nauki w późniejszym okresie.

Rytmika

przedszkole prywatne Częstochowa

Do przedszkola wpadły nutki,
wszystkie miały czarne butki,
czarne szelki i czapeczki
i skakały jak piłeczki!

Wujek Michał poprzez zabawę zaszczepia w dzieciakach miłość do muzyki, uczy dzieci rozróżniać dźwięki, wyklaskiwać rytm, a także tańczyć i śpiewać. Nasze osiągnięcia rodzice mogą podziwiać na licznych występach i przedstawieniach.

Zajęcia rytmiczne, czyli Świat Muzycznej Dźwiękolandii, które odbywają się dwa razy w tygodniu, to okazja dla dzieci, aby przenieść się do zaczarowanego świata muzyki. Świata pełnego pięknych dźwięków i melodii. Muzyka bowiem pomaga w koncentracji, koi, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Dzieci mają możliwość odkrycia w sobie pasji do muzyki poprzez pierwsze próby gry na gitarze, flecie, bębenku czy organach. 

Gimnastyka

przedszkole prywatne Częstochowa

Wszystkim znane jest przysłowie,
Że uprawiać sport to zdrowie.
Ciało ćwiczyć – nie zaszkodzi,
Ćwiczą starsi, ćwiczą młodzi.
Małe dzieci też próbują –
Koziołkują, podskakują!

Ruch to podstawa i każdy przedszkolak wie, że to bardzo ważna sprawa,  dlatego z ogromną radością uczęszczają na zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej, prowadzonej przez naszego ukochanego wujka Łukasza. Dwa razy w tygodniu dzieci mają okazję przez gimnastykę i zabawę  zaspokoić swoją naturalną potrzebę ruchu. Jednocześnie ćwiczenia mają za zadanie dbać o prawidłową postawę oraz właściwe napięcie mięśniowe w młodych organizmach naszych dzieci. Bo przecież każdy wie, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Po dawce ruchu uśmiech nie znika z żadnej twarzy.

Plastyka

przedszkole integracyjne Częstochowa

Wezmę kredkę różową narysuję konika.
Patrzcie ! 
Z grzywą rozwianą Koń różowy pomyka.
Wezmę kredkę niebieską dorysuję chłopczyka.
Narysuję też prędko czarną kredką mały domek, 
żeby mógł w nim odpocząć Koń różowy i Tomek.

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Podczas zajęć dzieci mają okazję rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność oraz sprawność manualną. Cotygodniowe spotkania ze sztuką nie mają prawa być nudne, dlatego dzieci poznają coraz to nowsze techniki plastyczne (m.in. collage, mozaika, masa solna, konstrukcje przestrzenne, stemplowanie i wiele innych). Dodatkowo plastyka to świetna rozrywka, która dostarcza przedszkolakom wyraźnej satysfakcji z rezultatów pracy. Obcowanie ze sztuką uwrażliwia naszych małych artystów na piękno świata, a także stwarza okazję do rozwijania talentu drzemiącego w dzieciach. Ogromną satysfakcję sprawia nam dostrzeganie w dziecięcym spojrzeniu zamiłowania do sztuki, a później świadomość, że możemy rozwijać jego talent. Być może w przyszłości jeden z naszych  przedszkolaków zostanie następcą Jana Matejki…

Piłka nożna

przedszkole językowe Częstochowa

„Piłka nożna to nie sport, to pasja”

Nasze zajęcia piłki nożnej to ćwiczenia, których celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców. To promocja zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie. W czasie zajęć dzieci, wykorzystując różne przybory, będą uczyły się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę, jak i grać w minimeczach piłkarskich. 

Warsztaty teatralne

przedszkole niepubliczne Częstochowa

„Dziecko nie jest aktorem, ono bawi się w teatr”

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Teatr będący syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego, charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr.

Rozbudzanie zainteresowania teatrem, odkrywania w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania. Dziecko przedszkolne ma naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę wyrażania ekspresji twórczej: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie. Z uwagi na to, że w przedszkolu prowadzone są zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci, zabawa w teatr może być najbardziej interesującym i wyrazistym efektem tej pracy, ujawniającym doświadczenia i osiągnięcia dzieci. Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.

Warsztaty taneczne

przedszkole niepubliczne Częstochowa

W naszym przedszkolu tańczymy sambę,
w naszym przedszkolu wspaniały bal!
Podnieśmy ręce do góry razem,
niech samba rzuci wspaniały czar!

Taniec stanowi doskonałą formę aktywności fizycznej, a przy tym przynosi wiele radości i zabawy. Pozwala na wyrażanie swoich emocji poprzez ruch całego ciała. Zajęcia taneczne odbywają się raz w tygodniu i są prowadzone w formie zabawy, rozwijają koordynację ruchową, umiejętności naśladowania oraz wrodzoną muzykalność dziecka. Na warsztatach tanecznych dzieci poznają nie tylko możliwości swojego ciała, ale i uczą się porozumiewać gestem oraz ruchem. Ciocia Ania stara się rozbudzić  w dzieciach ich naturalną kreatywność i twórcze zachowania, które uaktywniają się poprzez rytm, ruch, śpiew, taniec i aktywne słuchanie muzyki. Dzieci uczą się pierwszych układów choreograficznych, a po zajęciach z dumą prezentują je swoim ciociom. Zachwyt na ich twarzach pokazuje, jak wiele przyjemności sprawiają im pląsy przy wesołej muzyce. A przecież właśnie uśmiech na twarzy każdego dziecka jest naszą podstawową misją.

Terapeuta

przedszkole integracyjne Częstochowa
Pewnego dnia
wyjdę z domu o świcie,
tak cicho,
że nawet się nie zbudzicie.
I nie wezmę ze sobą nikogo, 
tylko tego małego chłopaka, 
co wczoraj na schodach płakał 
i bał się wrócić do domu, 
a dlaczego 
to tego 
nie chciał powiedzieć nikomu.

 

Czy w szafie mieszka strach? Czy smutek da się namalować? Czy radością można kogoś obdarować? Nasze dzieci znają odpowiedzi na te i inne pytania dzięki zajęciom z terapeutą i psychologiem, ciociami Anią i Paulą. Zajęcia ułatwiają  dzieciom zrozumienie otaczającego je świata, a także emocji, z którymi czasami nie potrafi poradzić sobie malutkie serduszko. 

Pani psycholog równie chętnie spotyka się z rodzicami. Zawsze znajdą u niej poradę i wsparcie, a także pomysły na ciekawe sposoby na rozwijanie osobowości dziecka.

Logopeda

przedszkole niepubliczne Częstochowa

„Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”

Cotygodniowe zajęcia logopedyczne dbają o poprawną wymowę naszych dzieci. Ciekawe ćwiczenia logopedyczne pomagają dzieciom uporać się z reraniem, seplenieniem czy zamienianiem literek w wyrazach. Zajęcia rozwijają również słownictwo oraz uczą dzieci prawidłowego konstruowania zdania. Poprawne wysławianie się jest również bardzo istotne w późniejszej nauce pisania i czytania. Dzięki terapii i współpracy z rodzicem gwarantujemy naszym dzieciom lepszy start w przyszłość. 

Jednakże podstawą terapii logopedycznej jest uważne słuchanie dziecka, dlatego jest to w naszym przedszkolu priorytetem. Każdego dnia ciocie stwarzają dzieciom okazje do swobodnych wypowiedzi. Historie opowiadane przez dzieci są naprawdę fascynujące, a poprzez aktywne słuchanie każde dziecko czuje, że to, co mówi w danej chwili, jest ważne i bardzo interesujące

Opowieści biblijne

przedszkole językowe Częstochowa

Wyskoczyła młoda trawka spod śniegu na zwiady
Wszystkim dzieciom chce pokazać Pana Boga ślady.
Także mały skowroneczek, co ma szare piórka
Chce o Bogu opowiadać dzieciom miast z podwórka.
Czarna zwinna jaskółeczka z ciepłych krajów leci
Śpiewa chwałę Panu Bogu - tak jak dobre dzieci!

Opowieści biblijne to cotygodniowe spotkania, które mają na celu wprowadzić naszych małych podopiecznych w świat wiary i religii. Podczas zajęć dzieci poznają tradycje związane ze świętami obchodzonymi w Polsce, śpiewają piosenki, poznają Świętych Uśmiechniętych, a nawet robią z masy solnej swojego Anioła Stróża! W trakcie zajęć dzieci uczą się szacunku i tolerancji w stosunku do drugiego człowieka. Biblijne historie są opowiadane przez wujka Marcina w bardzo ciekawy sposób. Dzieci bardzo często zadają pytania, a wujek im cierpliwie odpowiada, bo wie, że przedszkole to okres w życiu każdego dziecka, w którym chce ono wciąż wiedzieć więcej, tym bardziej na tak ciekawe tematy!

Zapraszamy do kontaktu!

Przedszkole Niepubliczne Czerwony Kapturek
ul. Marynarki Wojennej 5
42-200 Częstochowa

godz. otwarcia 7.00-17.00